Pierwsze drukarki | swiatblogs49 | e-blogi.pl
Blog swiatblogs49
Pierwsze drukarki 2017-05-07

  


Stare i nowe drukarki


Proces wytworzenia drukarek rozpoczął się od powstania kserografii, ma się możliwość że jest to użytkowanie elektrostatyki do wprowadzania pierwszego druku na papier. Fachowiec i jednocześnie abiturient Politechniki KrakowskiejKornel Jaworowski którego profesja to technik taśma z nadrukiem producent z doświadczeniem twierdzi, iż zdecydowana większość totalnie 1-szych sprzętów tego typu posiadało na rynku kompletną wyłączność, a to właśnie z powodu praktycznie zerowej konkurencji.


W latach 70 do większości sklepów trafiły pierwsze igłowe drukarki kompaktowe, ogromnie kluczowe jest stworzenie nowego lasera, który naświetlał wałek drukujący, ogromnie powiększyło to ilość druków w tym samym czasie, znawca a także doktorant Wyższej Szkoły Zabezpieczeń we Wrocławiu Lech Zamiara dla którego praca to profesjonalny fotograf jest zdania ,że 1-sze laserowe drukarki zdobyły możliwość druku nawet nieźle ponad 120 odbitek na minutę. Miały one sporo wad możemy rozróżnić potrzebę wielkich finansów i jednocześnie ich wymiary, był one wtedy ogromne i także często nie potrafiły zmieścić się np. na szalenie dużej przestrzeni.


W owej sytuacji niezbędne było wprowadzenie na rynek urządzenia które totalnie każdy może postawić w swoim pokoju. Profesjonalista oraz magister Politechniki Białostockiej Bartek Ruszniak którego stanowisko to profesjonalny fotograf jest zdania, iż to wtedy wymyślono pierwszą drukarkę atramentową, w sporym przeciwieństwie do drukarek laserowych, najnowsze drukarki były bardzo tanie i równocześnie też zajmowały dość drobną ilość miejsca. To wykreowało właśnie ich ogromną popularność oraz sprzedaż, w dzisiejszych czasach zadziwiająco ekspresowo ewoluuje idea urządzeń wielofunkcyjnych. Są one w stanie zawierać wewnątrz ogromną liczbę często bardzo przydatnych zastosowań, i właśnie ich stosunkowo nowa uniwersalność jest największą zaletą.


 


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]