Rodzaje drukarek | swiatblogs49 | e-blogi.pl
Blog swiatblogs49
Rodzaje drukarek 2017-05-07

  


Drukarki i ich gatunki


Profesjonalista i także abiturient Uniwersytetu OpolskiegoWitold Gnojek dla którego główny fach to profesjonalny fotograf jest zdania, iż współczesne przeróżne drukarki możemy podzielić na : drukarki igłowe - niegdyś to był bardzo popularny odłam drukarek, wykorzystują one reklamówki foliowe - najlepsza oferta barwiącą taśmę do procesu drukowania, dużą i jednocześnie też najczęściej kluczową zaletą są jej stosunkowo niskie koszty eksploatacyjne. Ma ona też możliwość drukowania zazwyczaj kilku kopii na tak zwanym papierze z samoistnym kopiowaniem, istnieją także drukarki wielogłowicowe.


Kolejnym typem są drukarki z laserem, możemy wypisać dwa główne rodzaje tego gatunku sprzętu, specjalista i też abiturient Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu Roger Kuziak dla którego praca to technik twierdzi, iż 1-szym odłamem są lasery oparte na urządzeniach kserograficznych, 2-gi rodzaj to laserowe drukarki liczące szalenie dużą ilość diod, a nie jak w 1-szym gatunku tylko i wyłącznie jedną diodę. W laserowym drukowaniu możemy wyróżnić najczęściej bardzo sporą ilość przewag, jakość wydruków jest bardzo wysoka, druk nie rozpływa się przy wpływie wody i szybkość druku jest wysoce większa w porównaniu do wszystkich innych drukarek.


Biegły jak też abiturient Uniwersytetu Gdańskiego Norbert Poździk którego praca to drukarz zapewnia jakoby bardzo często niesamowicie wartko zyskującą popularność drukarką są teraz zwykłe drukarki atramentowe, sposób ich funkcjonowania to nanoszenie miniaturowych kropelek atramentu. Używany atrament dzieli się na 4-ry kolory, cyjankowy, ciemny róż, żółtawy oraz ciemny, taki model kolorowy nazywamy jako CMYK. Istnieją też specjalnie dostosowane tusze od fotografii, są one mocniej jasne i również znacznie lepiej oddają barwy na zdjęciach. Można dodawać także całkiem inne kolory.


 


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]