Naprawy auta | swiatblogs49 | e-blogi.pl
Blog swiatblogs49
Naprawy auta 2017-05-07

  


Serwis aut


Jeśli tylko zależy nam na stanie faktycznym naszego samochodu to bardzo ważne jest to aby pamiętać o dość częstych wizytach w serwisach samochodowych - i to nie tylko dopiero gdy nasz samochód dopada usterka tylko kontrolnie. Biegły i doktor Uniwersytetu Białostockiego Milan Klorek którego stanowisko to rajdowiec wypowiada się, iż częstokrotnie można wypisać minimum kiedy powinno wybrać się właśnie do serwisu, najczęściej jest to albo pełny rok codziennej jazdy albo po prostu normalne przejechane piętnastu tysięcy kilometrów.


W tych czasach zazwyczaj normą jest wymiana jednocześnie oleju oraz płynu, w większości przypadków pewna przewaga płynów traci właściwości albo też zostaną one w sporym stopniu osłabione. Biegły i również doktor Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu Kosma Moj którego zawód to mechanik jest zdania ,że w większości sytuacji priorytetowe jest też serwisowanie klimatyzacji choć raz do roku, chodzi tutaj najczęściej o wymianę głównego filtra i jednocześnie też odgrzybienie całej instalacji klimatyzacyjnej - tego typu działania raczej nie mają na celu tylko i wyłącznie poprawić stan techniczny pojazdu ale w tym samym momencie powinny wpłynąć pozytywnie na nasze zdrowie, wdychanie filtrowanego w zły sposób powietrza raczej na pewno może mieć na dłuższą metę katastrofalne skutki.


Można klasyfikować szaloną ilość elementów ogólnego stanu zużycia które podlegają regularnemu zużywaniu, wśród nich są na przykład : stan zawieszenia, klocki i tarcze hamulcowe, stan wycieraczek, poziom oświetlenia a także ciśnienie opon. Fachowiec a także absolwent Politechniki Opolskiej Edgar Wrembel którego główna profesja to mechanik wypowiada się jakoby priorytetowe jest aby zwracać uwagę na najdrobniejsze detale, które mogą wskazać na pewien defekt - to może być nawet dość delikatne stukanie podczas jeżdżenia i równocześnie też całkiem inne obce bliżej dźwięki, identycznie ma się sprawa z dziwnym poczuciem tego, że coś działa niepoprawnie - nawet wtedy gdy są to raczej drobne różnice. W tej sytuacji powinniśmy od razu udać się do serwisu, nawet kiedy wydaje się, że nie ma takiego wymagania.


 


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]